Jak się zmotywować do akcji z nadwagąDodatkowe kilogramy powodują, że nasz stan ducha ulega pogorszeniu. Ogarnia nas apatia , otępienie i zniechęcenie do wielu aktywności życiowych. Unikamy spotkań z przyjaciółmi. 

Paraliżuje nas obawa przed tym co pomyślą o nas ludzie. Musimy więc odchudzić się. Głównym krokiem prowadzącym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to na przykład kolejna sukienka, nowe kolczyki, wycieczka w wyśnione miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne usposobienie, pochwała przyjaciół czy zachwyt w oczach nieznanych ludzi . Jak więc zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej znajomej nie są Twoim marzeniem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak wielką chęć zrzucenia kilogramów?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia marzenia nigdy nie jest łatwa. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie gdy odniesiesz cel. To pozwoli Ci wytrwać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za niewielkie osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Pozwól sobie na bilet na koncert, wizyta u kosmetyczki, biżuterię .

5. Znajdź znajomego, z którym będziesz rywalizować. Waszym marzeniem będzie, kto prędzej zrzuci dziesięć kilogramów. Konkurowanie przeważnie pomaga wytrwać i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.