Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego dziecka. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to dzień niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli malec jest fanem jednej kreskówki lub filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na przyjęciu pojawili się w tematycznych przebraniach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na strojach, ale zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Także gry powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

liebe geburtstagswünsche

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może okazać się także zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (na przykład malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz również wyglądają bardzo efektownie). Dobrze postawić także na słodsze przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia odbywać się będą liczne zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew pozorom warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na imprezę.