Jak zaplanować ścianę nad schodamiUrządzenie własnego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie. Zanim rozpoczniemy urządzanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas decyzji. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie aktualnych czasopism.
Zwykle koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora także na mniej ważne elementy wystroju domu. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją udekorować, ponieważ każdy z lokatorów będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pozór niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten plan, niezbędne są familijne zdjęcia. Dobrze wywołać je w rozmaitych formatach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu domach brakuje odpowiedniego miejsca, aby rozwieszać wspólne fotografie.

Oryginalnym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami może być naklejenie dostosowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Oryginalny efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jakby z domowych schodów można było wyjść na włoską uliczkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeśli wybierasz mniej rzucające się w oczy rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo domowników.

happy birthday words