Jak zorganizować spędzanie czasu z dzieckiemNarodziny małego dziecka zawsze powoduje istotne zmiany w codzienności jego rodziców. Swobodne dotąd spędzanie czasu ulega sporym zmianom. Wyjścia do klubów, spotkania z przyjaciółmi czy wieczorne imprezy w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Minie sporo czasu zanim za tym zatęsknisz. Znacznie prędzej zaczniesz planować, jak powinien mijać twój dzień, aby nie paść ze zmęczenia.

Stara mądrość głosi: śpij, kiedy dziecko śpi. Wiele matek ironicznie dodaje do niej: gotuj gdy maleństwo gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta. Nie warto jednak wyśmiewać tego porzekadła. W pierwszych tygodniach po pojawieniu się dziecka to właśnie noworodek powinien być najważniejszy. Postaraj się poświęcić mu maksimum swojego czasu. Nie przejmuj się wczorajszymi talerzami w zlewie czy nieumytą podłogą w przedpokoju. Wszystkie domowe czynności mogą poczekać. Maleństwo jest teraz najważniejsze.
Pogódź się z faktem, że noworodek będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu z mamą. Powinnaś być blisko. Nie zdziw się, gdy niemowlak będzie bez przerwy chciał piersi. W pierwszych dniach życia maleństwo nie ma jeszcze uregulowanych przerw między codziennymi posiłkami. Może więc być tak, że jednego razu odstęp wyniesie nawet trzy godziny, a następnie maleństwo będzie chciało o jedzenie co pół godziny.

https://zyczenia.eu/newyear/en/

Najważniejszą zasadą, która powinna kierować życiem młodej mamy jest nieplanowanie dnia. Przy nieustalonym rytmie dobowym malucha każdy plan może być nie do spełnienia. Jeśli weźmiesz na siebie zbyt wiele obowiązków, łatwo możesz zirytować się, gdy nie uda ci się ich spełnić. Jeśli znajdziesz trochę czasu, możesz zająć się wykonywaniem domowych obowiązków w trakcie drzemki dziecka. W tej sytuacji poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast niepotrzebnie się denerwować.

Nie martw się, kiedy na początku dbanie o pociechę będzie cię przerastać. Wszystko przychodzi z czasem.